Co vyrábět a jak tvořit s dětmi? Vytvořte letní věnec na dveře!

Jak vytvořit letní věnec s dětmi

Léto je roční období, kdy se příroda otevírá v plné kráse a nabízí nám mnoho přírodních materiálů, které můžeme využít k tvoření. Jedním z úžasných způsobů, jak tyto materiály využít, je vytvoření letního věnce. Tento projekt je skvělou aktivitou pro děti, které mohou pomoci sbírat materiály a tvořit věnec.

Co budete potřebovat

 • Polystyrenový kulatý korpus (zakoupíte v každém květinářství)
 • Tavnou pistoli
 • Přírodní materiály na dekorace, například květiny, listy, šišky, větvičky, obilniny, klasy, jeřabiny, rakytník, atd.
 • Noviny na pokrytí pracovní plochy

Postup

  1. Sběr materiálů: Začněte tím, že necháte děti sbírat přírodní materiály. Můžete se vydat na procházku do parku nebo do lesa a hledat květiny, listy, šišky a další přírodní materiály, které mohou být použity pro věnec.

  2. Plánování: Než začnete připevňovat materiály na korpus věnce, nejdříve si rozložte přírodniny po korpusu a vyzkoušejte různé uspořádání. Věnování času plánování a zkoušení různých designů vám pomůže vytvořit věnec, který bude vypadat úhledně a pěkně.

  3. Tvoření věnce: Jakmile jste spokojeni s designem věnce, začněte připevňovat materiály na korpus věnce pomocí tavné pistole. Buďte opatrní při práci s tavnou pistolí a ujistěte se, že děti jsou pod dohledem dospělého.

  4. Umístění věnce: Když je věnec hotov, můžete ho pověsit na dveře nebo ho položit na stůl jako dekoraci. Letní věnec přinese do vašeho domova kousek letní přírody a poslouží jako skvělý dekorační prvek.

  5. Experimentujte a bavte se: Nejlepší na vytváření věnců je, že neexistují žádná pravidla. Využijte různé přírodní materiály, které najdete, a vytvořte věnec, který odráží vaši osobitou kreativitu. A nezapomeňte se bavit! Tvoření věnce je zábavnou a uvolňující aktivitou, kterou si může užít celá rodina.

  1. Vytváření letního věnce je zábavný a kreativní projekt, který je skvělý pro děti a dospělé. Nejenže se u toho můžete skvěle zabavit, ale také vytvoříte nádhernou dekoraci, kterou můžete použít k oživení svého domova v letních měsících. Užijte si tvoření a nechte svou kreativitu volně proudit!

Věnec z čerstvých rostlin

Jestliže preferujete čerstvé rostliny a větve, je možné vytvořit nádherný letní věnec i z těchto materiálů. Materiály jako thůje mohou dodat věnci živou zelenou barvu a příjemnou vůni.

Věnec z čerstvých rostlin a větví je skvělým řešením pro ty, kdo hledají přirozenější a minimalistický vzhled. Můžete ho pověsit na dveře, na terasu nebo ho položit na stůl jako středovou dekoraci.

Pamatujte však, že věnec z čerstvých rostlin a větví vydrží krásný jen omezenou dobu a nemůže se skladovat. Po nějaké době budete muset rostliny nahradit, což ale může být další zábavnou tvořivou aktivitou! Takže pokud chcete přinést do svého domova kousek přírody, je toto skvělá volba.

 

Jak se starat o váš letní věnec

 1. Pokud chcete, aby váš letní věnec vydržel co nejdéle, je důležité se o něj dobře starat. Zde jsou některé tipy, jak toho dosáhnout:

  1. Vyhněte se přímému slunci a vlhkosti: Přímé slunce a vlhkost mohou způsobit, že materiály na vašem věnci vyblednou nebo se zdeformují. Snažte se umístit věnec na místo, kde bude chráněn.

  2. Skladujte opatrně: Pokud svůj věnec nějakou dobu nepoužíváte, uložte ho na suché, temné a chladné místo. To pomůže zachovat jeho vzhled a prodlouží jeho životnost. Ideální je zabalit věnec do igelitového sáčku.

  3. Pravidelně čistěte: Prach a jiné nečistoty mohou na věnci hromadit. Pokud je to možné, jemně otřete věnec čistým suchým hadříkem, abyste odstranili prach.

  Nakupujte na Dekorx.cz

  Pokud vás náš návod inspiroval k vytvoření vlastního letního věnce, ale nemáte všechny potřebné materiály, nemějte strach. Na našem e-shopu Dekorx.cz najdete vše, co potřebujete. Nabízíme základní čisté věnce, různé dekorace a mnoho dalšího. Prohledejte náš web a objevte svět tvoření! Podívejte se na náš dostupný výrobní materiál na dekorace a věnce zde: https://www.dekorx.cz/vyrobni-material/ 

  Další použití letního věnce

  Kromě toho, že je krásnou dekorací pro vaše dveře nebo stůl, může být letní věnec také skvělým dárkem. Představte si, jak by byla vaše babička nebo blízký přítel potěšen, kdyby obdržel nádherný, ručně vyrobený letní věnec jako dárek! Věnec je také ideálním dárkem pro učitele na konci školního roku.